Štýlová ikona Hanneli Mustaparta určuje akcenty medzinárodnej módy

Hanneli Mustaparta je skutočne univerzálny talent. Vo svete módy si už dávno urobila meno ako priekopníčka módnych trendov, štylistka a fotografka. Módna návrhárka s nórskymi koreňmi a bydliskom v New Yorku, celosvetovo preslávená svojimi streetstylovými modelmi, pravidelne dokazuje, že má cit pre módu. Jej štýl sa raz vyznačuje jednoduchosťou a minimalizmom, inokedy zasa dievčenskou hravosťou. A tak Hanneli inšpiruje svojimi modelmi rady módnych nadšencov. Teraz táto sympatická módna ikona predstavuje v spolupráci so spoločnosťou Deichmann limitovanú kolekciu obuvi pre sezónu jeseň/zima 2015/2016.

Nórska rodáčka Hanneli Mustaparta vyrastala v mestečku Bekkestua i Bærum. Módu považovala oddávna za dôležitú súčasť svojho života: jej výnimočný talent objavil módny fotograf Per Heimly, keď mala iba 17 rokov. Čoskoro tak uzavrela zmluvu s agentúrou „Team Models" v Osle. O päť rokov neskôr začala Hanneli pracovať ako modelka v New Yorku, ktorý je dnes jej novým domovom. V roku 2009 sa jej veľká vášeň pre písanie a fotografovanie stala jej povolaním. Vo svete sociálnych médií sa od tej doby prezentuje umnou kombináciou vlastných streetstylových fotografií a dokonale zostavených outfitov. „Pri fotografovaní ma baví experimentovať a predvádzať svoje vlastné modely. Výsledky som však nechcela vídať len v albume, ale aj štýlovo umiestnené na Facebooku, Instagrame alebo na svojom blogu,“ vyhlasuje Hanneli.

Jej blog hanneli.com ihneď po svojom štarte upútal známe módne časopisy ako Vogue, Madame a Elle. Jej know-how oceňujú aj poprední módni návrhári a rezervujú si Hanneli na svoje kampane. A tak sa tato módna ikona stala v roku 2011 tvárou „Rag and Bone“, v roku 2012 pózovala na autoportréte pre Calvina Kleina a pracovala pre značku Louis Vuitton po boku s Elin Kling a Miroslavou Duma. Navyše bola v tom istom roku spoločne so Stellou McCartney členkou poroty pre udeľovanie ceny „Designer For Tomorrow“ na berlínskom týždni módy. Vďaka tomu všetkému sa Hanneli stala hviezdou pred objektívom aj za ním a nesmie chýbať pri žiadnej veľkej módnej prehliadke – od New Yorku cez Kodaň až po Miláno. Svojimi modelmi určuje trendy na streetstylovej scéne a je celosvetovým módnym vzorom. Tajomstvo svojho úspechu Hanneli vidí v tom, že kráča životom s prirodzenou ľahkosťou a neberie samu seba príliš vážne.

hanalli

Ďalšie informácie nájdete na www.deichmann.com.

Reklama

Video