MIKLOŠKO PREDSTAVIL ČIERNU ROZPRÁVKU

Nie každý návrhár si môže dovoliť vsadiť na jednu farbu. Fero Mikloško áno! Dokonca aj vtedy, ak je ňou čierna.

Jeden z najúspešnejších slovenských dizajnérov sa nikdy netajil tým, že má k čiernej farbe blízko. V Mikloškovej tvorbe sa vyskytovala vždy a túto jeseň do nej zahalil celú svoju kolekciu. Módna šou pripomínajúca kasting na postavu Maleficent bola dôkazom, že čierna nie je farbou smútku či nudy, ale symbolom zvodnej elegancie a ženskej noblesy.

Čierna sa stala za niekoľko posledných sezón jednou z mojich obľúbených farieb, pričom ju nevnímam ako stereotypne univerzálnu, banálne základnú či prehnane dramatickú. Aj keď som ju dlhšie obdobie vnímal ako okrajovú, dnes viem, že dokáže pôsobiť veľmi živo a optimisticky vďaka zaujímavej štruktúre látky, prepracovanému strihu alebo efektne použitým aplikáciám,“ hovorí návrhár a netají sa ani tým, že čierna si svoje miesto nájde aj v jeho budúcej tvorbe.

Odvážne strihy a kvalitné látky

Mikloško sa nikdy nebál ísť s kožou na trh, čo platí aj o jeho modelkách, sebavedomo sa predvádzajúcich v transparentných blúzkach či nohaviciach. Odhalené chrbty, krátke sukne, rafinované šaty, aj to je neodmysliteľnou súčasťou dizajnérovej jesene. Luxusný nádych originálnych strihov podčiarkujú aj použité materiály – hodvábna organza, lurexové buklé, hodvábny dišes, žoržet, hebká vlna, saténová čipka, jemná koža, ale aj tyl, zamat či prírodné kožušiny.

miklosko 2 (1)

mikolsko 3

mikolsoko 4

miklsko 5

miklsoko

Aj vy by ste si v Mikloškovej rozprávke rady zahrali Zlú kráľovnú? :-)

autor: Veronika Rosputinská

foto: Jarka Črepová

 

Reklama

Video