40+ LADY ME – vzdelávací projekt pre ženy

Otvorením projektu 40 + LADY ME sa odštartovala nová éra vzdelávania žien. Projekt je zameraný na systematický rozvoj žien okolo veku 40 rokov. Idea vychádza z prieskumov Lancaster University, Hay Study 2012, McKinsey, Biela kniha Platformy žien Slovenska, z osobných skúseností samotných šiestich autoriek a z príbehov žien, ktoré počas projektu formovali celkovú ideu.

Závery z prieskumov renomovaných inštitúcií priviedli autorov k myšlienke zrodu a vytvorenia projektu 40+ LADY ME, ktorého súčasťou je LADY ME ACADEMY.

Práve v období okolo veku 40 rokov dochádza v žene k potrebe intenzívnemu pocitu naplnenia a celkovej sebarealizácie. Životné situácie, ktoré podnietia ženu k túžbe po zmene sú spojené s potrebou návratu k sebe. Ženy v tomto období bilancujú uplynulé obdobie a hľadia do budúcnosti”, hovorí Eva Marková, líderka projektu.

Štúdie konštatujú priamu súvislosť náporu na psychiku ženy ako následok - nárast duševných ochorení medzi vekom 45-64 rokov s náročnými životnými situáciami (12,2% žien v porovnaní s 6,3% mužov). Spúšťačom frustrácií je nedostatočný príjem domácnosti, pozícia ženy ako hlavného živiteľa, či status rozvedená. Viac ako 47% z rozvedených žien podniká alebo je majiteľom firmy. Dobrá správa je, že ženy túžia po finančnej nezávislosti, ale zároveň 45% sa obáva zlyhania v podnikaní. Na základe týchto životných udalostí viac ako 90% žien hľadá vhodnú cestu a smer v živote. 

Unikátnosť tohto komplexného vzdelávacieho projektu spočíva v tom, že rieši potreby ženy komplexne a súvisle zvnútra i zvonku, stará sa o objavenie a rozvoj potenciálu ženy a dáva návod na správne nasmerovanie k spokojnosti ženy. Výsledkom je dáma, ktorá pozná svoju hodnotu, vie využiť svoj potenciál, pozná a realizuje si svoje ciele a dokáže s nadhľadom a prirodzene reagovať na životné situácie.” dopĺňa Eva Marková.

LADY ME ACADEMY sa budú môcť ženy počas prvej základnej 8-mesačnej úrovne vzdelávať a prechádzať cez viaceré oblasti:

- Osobnostný rozvoj, ktorý odštartuje analýzou Talent Dynamics, čo súvisí s odhalením skutočného potenciálu a jeho následné rozvíjanie a napľňanie. Zisťovať a nastavovať ciele, či už životné, pracovné.

- Vonkajšia krása - základy vlastného stylingu, vizáže, tvárová gymnastika a vhodné ženské cviky na udržanie si pevného telesného a duševného zdravia.

- Žena ako autentická značka – osobný branding a marketing – návod na vybudovanie  neopakovateľnej osobnej značky a nástroje na správne odpromovanie vlastných kvalít a kvalít svojho podnikania.

- Relax manažment – slúži na vybalancovanie rodinného, ale aj pracovného života. Ženy naučíme zabávať sa, relaxovať, rozvíjať svoju kreativitu a jemnosť. Upratať si nielen v živote, ale aj vo svojom okolí. Ako samostatne, tak aj s ich blízkymi v rodinách, tak aby dokázali žiť šťastnejší a radostnejší život. 

Súčasťou štvrtkového otvorenia 40+Lady me bola aj módna prehliadka pod názvom Moje najkrajšie ja. Modely predviedli modelky reálne ženy, vo veku 35 až 52 rokov, veľkostí 36 až 42. Módnu prehliadku svojimi modelmi podporili butiky: Stylle Italiano, Mary Louise, Belle, Noa, Motivi, slovenský salón Miramarce,  ale aj umelecké doplnky Zoui a RB šperk, Obuv CCC a Centrum Vital Spa. Móda pre 40 ročné dámy, ako sa ukázalo na prehliadke vie byť veľmi pestrá a zaujímavá.

lady me


Pre viac informácií:

Eva Marková

Líder projektu, PR manažérka

Tel: 0903125413

Kancelária: Riazanská 19

83103 Bratislava

Web: http://ladyme.sk/

autor: PR článok

Reklama

Video