12 must have produktov dekoratívnej kozmetiky

Videli ste už niekedy kufríček profesionálnej vizážistky? Pri pohľade na to množstvo farbičiek sa prenesie veľa žien do pomysleného ženského raja. Tie farby, rôzne konzistencie a naše predstavy, ako by sa nám všetky tie farby hodili k oblečeniu, vlasom či nechtom. :-)

Za dekoratívnu kozmetiku však nemusíte mínať tak veľa peňazí ako profesionálny vizážista. Na domáce každodenne, väčšinou ultra rýchle líčenie, vám postačí týchto 12 kúskov, ktoré oceníte vždy, keď budete chcieť zažiariť. 

1. Kvalitný make-up – naša pleť je niekedy nevyspytateľná. Má nálady ako my samé, hormóny si s ňou robia čo chcú. No my vieme ako na to. Kvalitný mejkap, ktorý sadne presne na náš typ a farebný tón pleti je teda najnutnejší prvok kozmetickej výbavy každej z nás.

2. Korektor – ruku na srdce, každá z nás občas spácha trestný čin proti pleti, určite sme už každá raz zaspali s mejkapom, vytláčali si vyrážku, aj keď vieme, že by sme nemali, nevyčistili si štetce pár mesiacov,... jednoducho, dobrý korektor je povinnou výbavou kozmetickej tašky, vďaka nemu nám pleť podmienečne odpustí, čo sme jej spáchali.

3. Farba na líčka – správna červeň nám dokáže aspoň opticky zmeniť náladu J určite s ňou pôsobíme veselšie, žiarivejšie a šťastnejšie. Pozor však, je rozdiel vyzerať s lícenkou veselšie a rozdiel rozveseliť ňou niekoho iného, „lookom ála Marfuška“.

4. Sadu na obočie – ceruzka, tieň alebo oboje. Nepodceňujte silu správne upraveného obočia, dokáže zmeniť tvár na nepoznanie. Tento jednoduchý a pritom dôležitý krok v líčení spolu s dokonalým mejkapom tvorí základ dokonalého vzhľadu. Momentálne je moderné prirodzené obočie, to však neznamená neupravené!

5. Kliešte na riasy – vyzerá to ako mučiaci nástroj zo stredoveku, no ak si ho pár krát vyskúšate, bude patriť medzi najobľúbenejšie produkty Vašej kozmetickej taštičky. Ráno Vám otvorí oči rýchlejšie ako káva :-)

6. Špirála – predlžujúca alebo zahusťujúca. Jedna, či dve vrstvy dobrej špirály zabezpečia príťažlivý look na každý deň, no ak máte špeciálnu chuť na flirtovanie, naneste si ju v dvoch alebo troch vrstvách.

7. Výrazný rúž – každá z nás potrebuje rúž, vďaka ktorému sa bude cítiť ako femme fatale, červený, bordový, fialový, či výrazný rúžový. Okrem toho, že sa vďaka nemu cítime silné a sexy, je to zároveň strategický produkt, vďaka ktorému zmeníme denné líčenie na večerné.

8. Čierna ceruzka – najlepšia kamarátka na piatkový, či sobotňajší večer so správnou partiou kamarátov. Dodá vzhľadu tajomný vzhľad, zvýrazní naše okná do duše a zaručene dodá sexepíl.

9. Rozjasňovač – je dôležitý predovšetkým v prípade, keď je Vaša pleť bez energie a elánu. Správne umiestnený dokáže dodať pleti nádych luxusu a zdravého lesku.

10. Bronzer – vďaka matke prírode máme minimálne raz do mesiaca dni, počas ktorých by sme sa najradšej zatvorili do izby, prikryli perinou až po uši a ak nás okolnosti nútia vyjsť z úkrytu, tak jedine po kanáloch. Bronzer nám dokáže zmeniť celý ten vzhľad šedivej myšky na slniečkom pobozkanú krásku. Vďaka zaňho!

11. Zemité očné tiene – každá z nás potrebuje nejakú paletku očných tieňov, ktoré   dokonale ladia k nášmu farebnému typu pleti a farbe očí. Takéto tiene nám vždy dokážu pomôcť k celkovému vzhľadu natoľko, aby sme vyzerali, jemne, decentne a pestovane.

12. Mini sadu štetcov – stačí základných. Ak si nechcete tieňom urobiť vzhľad ako po profesionálnom boxerskom zápase, potrebujete kvalitný štetec na tieňovanie, aby ste vedeli očné tiene rozpracovať na očiach dostratena. 

autor: Lea Drobná

foto: shutterstock

Reklama

Video