Party v štýle osemdesiatych rokov!

Čo keby sme si hneď takto na úvod spoločne zaspievali so Cyndi Lauper, jednou z významných hudobníckych ikon osemdesiatych rokov? „Girls they want to have fun...Oh girls just want to have fun.“  Ak ste doposiaľ nikdy nenabrali odvahu na to, aby ste si vyskúšali najväčšie výstrelky tohto obdobia, teraz nastal ten správny čas. Naučíme sa, ako skombinovať na pohľad neskombinovateľné.

Ženy sa počas osemdesiatych rokoch nestránili takmer ničoho. Vyhrali sa s líčením, outfitom a samozrejme aj s účesom. Jedinou podmienkou bolo - všetkého veľa!

Ťažko povedať, čo bolo najdominantnejším elementom tejto doby. To, čo by bolo dnes považované za prehnané až nevkusné, bolo v osemdesiatych rokoch obrovským trendom. Očné tiene v intenzívnych a najmä žiarivých farbách ako ružová, oranžová, tyrkysová, ale aj fialová či žltá, doplnené o čierne hrubé linky na hornom i dolnom viečku. Neodmysliteľnou súčasťou každého líčenia musela byť bezpodmienečne výrazná ružová lícenka siahajúca až k spánkom a ako inak, rúž v podobne jasnom odtieni. Toto dúhové líčenie neraz dotvárala aj farebná maskara. Hitom bol skrátka úplný opak toho, čoho sme zástancom v súčasnosti – prirodzeného vzhľadu.

Po tom, čo sa Madonna stala kráľovnou popu a inšpirovala svojím zovňajškom davy žien, sa za obľúbený ženský doplnok začalo považovať i materské znamienko nad hornou perou. Tie, ktoré nemali to šťastie a narodili sa bez tohto symbolu krásy, si ho jednoducho dokresľovali hnedou ceruzkou.

Svoj sladký vzhľad neraz ženy zvykli potláčať oblečením hodným každej rockovej „drsňačky“, či už to bola kožená bunda, nariasená čierna minisukňa, kožené rukavice bez prstov a v neposlednom rade slnečné okuliare vojenského štýlu, nazývané aj „pilotky“. Druhý typ žien, naopak, svoj krikľavý make-up ešte viac podporil lesklými legínami, umelohmotnými neónovými náhrdelníkmi a náramkami, návlekmi, sieťkovanými alebo čipkovanými rukavičkami. Nápadným módnym prvkom v tomto období boli aj vypchaté ramená. Ich cieľom bolo, aby ich nositeľky vzbudili na pracovisku dojem moci a sily. Vďaka nim sa ženy cítili v mužskom kolektíve rovnoprávnejšie. Celý výzor trefne dotvárali natupírované účesy. V osemdesiatych rokoch si dokonca aj muži dali na vlasoch záležať. Najpopulárnejšia bola totiž trvalá.

V podobnom duchu sa bude niesť aj dnešná premena, ktorú spolu podstúpime. Výbuch na hlave, divoké líčenie, farbami hýriace oblečenie... Takže dievčatá, ste pripravené sa zabávať?

80te 2

1. Vytvarujte si bielym korektorom tzv. trojku na okraj čela, lícnu kosť a sánkovú kosť a taktiež na pohyblivé čné viečko.

2. Ružovými a fialovými tieňmi vytvarujte divoké líčenie v štýle osemdesiatych rokov.

3. Dôkladne vytieňujte každý prechod.

 

80te 3

4. Nalíčte oči tými istými farbami, pridajte výrazný oranžový odtieň na pohyblivé viečko a taktiež na sánkovú kosť. 

5. Lepidlo na kožu nalepte na tvár trblietky alebo iné ozdoby. 

6. Nezabudnite na výrazný rúž!

80te 33

1. Žehličkou na vlasy natočte každý prameň vlasov.

2. Vlny postupne uvoľnite a jemne tupírujte smerom ku korienkom vlasov.

3. Účes dôkladne zalakujte.

 

autor: Michaela Šutková

make-up: Michaela Šutková

vlasy: Martina Jančárová

foto: Kaja Čemová

 

 

 

Reklama

Video