Pleť môžete mať neustále "vyhádzanú" aj kvôli štetcom. Ako ich správne čistiť?

Máte pleť neustále „vyhádzanú“? Na vine môžu byť špinavé štetce. Ako ich správne čistiť?

Robíte všetko správne. Ráno aj večer pleť dokonale čistíte, cez deň sa pleti nedotýkate špinavými rukami a ku kozmetičke zájdete aj dvakrát do mesiaca. No pleť máte permanentne a nepochopiteľne zanesenú. Na vine môžu byť aj vaše štetce na mejkap či púder.

Profesionálni vizážisti by si mali čistiť štetce pred a po každej zákazníčke. Majú na to špeciálne prípravky na ich dezinfekciu a to tzv. „brush cleansers“, ktoré sú dnes ľahko dostupné pre každú ženu. Zadovážte si jeden taký aj pre seba a štetce si každý deň týmto zázrakom prestriekajte a zvyšky mejkapu vytrite do papierového obrúska.

Ďalší spôsob čistenia štetcov, ktorý by ste mali pravidelne robiť je dezinfekcia a následné ošetrenie prírodných štetcov kondicionérom. Áno, kondicionérom. Ak máte prírodný štetec, ktorý je hebký na dotyk a krásne nanáša púder či farbu na líčka, iste si ho chcete udržať ako nový čo najdlhšie.

Preto štetce aspoň raz do mesiaca (ak nepatríte medzi profesionálnych vizážistov, ktorí líčia denne viacero žien, tí si štetce čistia omnoho častejšie) poriadne vyčistite.

Budete potrebovať: dezinfekčné mydlo, tanier, umývadlo, papierové obrúsky a kondicionér.

Postup: Nalejte dezinfekčné mydlo na tanier, štetce v ňom krúživými pohybmi umývajte a následne sa zbavte zvyškov mejkapu pod prúdom vody. Pozor, štetinami smerom dole, aby voda zachádzala do spojov štetín čo najmenej. Opakujte tak dlho, až kým bude stekať zo štetcov celkom čistá voda. Následne štetce jemne vyžmýkajte, prebytočnú vodu utrite do papierových obrúskov a nechajte sušiť. Pozor, nie na radiátor, aby sa vám štetce nepresušili a nenarušili lepidlo, ktoré drží štetiny pohromade.

Wink tip: Kondicionér môžete občas nahradiť "extra virgin" olivovým olejom, je to príjemný balzam nielen pre vaše vlasy, ale tiež pre prírodné štetiny vašich štetcov. :-)

autor: Lea Drobná

zdroj: wink.sk

foto: shutterstock

 

 

 

Reklama

Video