5 cenných kozmetických rád, ktoré vám zlepšia život

Kozmetické rady a triky od kamarátok sú na nezaplatenie. Častokrát vieme v stresových situáciách vymyslieť jednoduché a efektívne riešenia, ktoré potom môžeme aplikovať neustále.

Ak ste doteraz neprišli na to, ako urýchliť schnutie pleťových krémov, laku na nechty alebo ako na dlhotrvajúci rúž, tieto malé triky vám poradia ako na to. 

1. Do postele bez make-upu

Hoci sa denne staráte o svoju pleť a používate tie najlepšie krémy a masky na tvár, ak pôjdete spať s make-upom na tvári, všetka vaša snaha je zbytočná. V noci sa naša pleť regeneruje a s veľkým nánosom rôznych prípravkov sú póry upchaté. Dôležitým pravidlom je preto ísť do postele odlíčená. Ak máte za sebou dlhý deň a nemáte silu na svoju tradičnú odličovaciu rutinu, majte po ruke v nočnom stolíku odličovacie obrúsky, ktorými jednoducho dáte dolu make-up.

2. Nekonečné schnutie laku na nechtoch

Dlhá doba schnutia čerstvo nalakovaných nechtov vie ženy niekedy naozaj potrápiť. Ak lak dostatočne neuschne a o niekoľko hodín na nich vidíte nepríjemné odtlačky rôznych predmetov, je to naozaj problém. Malý a skutočne účinný trik je namočiť ruky do ľadovej vody. Lak tak zaschne rýchlejšie a vy môžete mať o pár minút krásne nové nechty. 

3. Krásne vlasy aj po kúpaní v bazéne

Leto dáva naším vlasom poriadne zabrať. Okrem slnečného žiarenia a vysokých teplôt, si vlasy častejšie umývame a kúpeme sa v chlórovanej vode. Tá je na kúpaliskách z hygienických dôvodov samozrejmosťou, a preto je nutné postarať sa o vlasy pred aj po kúpaní čo najlepšie. Aby sa vlasy toľko nepoškodili, naneste na ne kondicionér alebo olej do vlasov, ktoré sa do vlasu vsiaknu a zabránia nepríjemnému vysychaniu.

4. Trik na urýchlenie schnutia krémov

Pred nanášaním make-upu by ste mali pleť vyživiť a to je najlepšie denným krémom. Po ňom mnohé ženy používajú rôzne krémy či podkladové vrstvy, ktoré majú zabezpečiť dlhú výdrž make-upu. Ak sa ponáhľate, no nechcete vynechať dôležitú podkladovú vrstvu či krém, pri rýchlejšom schnutí vám pomôže aj obyčajný fén. Stačí si nastaviť prúdenie studeného vzduchu a pár krát sa ním oviať. Také jednoduché a účinné!

5. Ako na dlhotrvajúci rúž

Hoci mnohé rúže sľubujú výdrž aj niekoľko hodín, opak je skôr pravdou. Ak sa do toho primieša aj nejaký nápoj alebo obed, rúž je už definitívne z našich pier preč a vy si ho môžete ísť naniesť odznova. Ak chcete, aby vám váš obľúbený rúž vydržal na perách čo najdlhšie, dobre ho zafixujte. To znamená, že po nanesení, položte papierový obrúsok na pery a pritlačte. Potom znovu rúž naneste a predĺžite jeho výdrž minimálne o hodinu. Mnohé ženy používajú aj trik s púdrom, ktorý jemne nanesú na pery a potom pokračujú druhou vrstvou rúžu. 

autor: Lucia Hausknechtová

KZK logo

 

Reklama

Video