Najväčšie dezinformácie o starostlivosti o pleť z internetu

Iste sme už začuli, že krém zamŕza na pleti, kozmetika je návyková, mejkap upcháva póry...Mnohokrát surfujeme na internete, čítame recenzie, hľadáme na fórach informácie, až zrazu narazíme na "niečo zaujímavé“, čoho sa hneď chytíme. Náš horúci jazýček sa s tým pochváli jednej kamarátke, tá to posunie ďalšej, ďalšia ďalšej...a takto vznikajú dezinformácie, ktoré sa lievikovito šíria naším ženským svetom. 

Tu je pár príkladov mýtov:

KRÉM ZAMŔZA NA PLETI

Videli sme už niekedy človeka s ľadom a cencúľmi na tvári? Hydratačné krémy sú emulzie dvoch typov: typ olej vo vode (o/v), ktoré sú ľahšie a vhodné aj pre mastnú pleť. Druhými sú emulzie typu voda v oleji (v/o), ktoré majú výraznejší hydratačný účinok než krémy typu  (o/v), avšak kvôli moderným technológiám to už nemusia byť tie ťažké, mastné krémy. Obidva typy sú hydratačné, ale vďaka termoregulačnej funkcii našej kože a tomu, že naše telo má bežnú teplotu okolo 36 °C, nijaký krém nemôže na pleti zamŕzať! Pokiaľ však nepoužívame ochranný mejkap, je vhodné v zime aplikovať mastnejšie krémy, ktoré plnia účel bariéry a chránia nás pred nízkymi teplotami a mrazom.

Mnohokrát si však pri výbere starostlivosti o pleť škodíme samé. Nevieme, aký máme typ pleti, nevieme na akú pleť je daný prípravok určený, nevieme jeho zloženie, nepozorne prečítame údaje na obale, kúpime ho, používame a potom prípravok nefunguje, ba priam škodí. Kozmetika je bezpečná, no treba si vedieť správne vybrať. Na to sú odborníci, nebojte sa ich osloviť.

MEJKAP UPCHÁVA PÓRY

Pokrok v moderných technológiách zabezpečil, že oproti minulosti, kedy sa mejkapy vyrábali z kukuričnej múky, boli hutné a zaťažovali pleť, dnes sú veľmi kvalitné a ľahučké, obohatené o ochranné,  prospešné látky a vitamíny. Dokonca majú hydratačný účinok a bojujú proti vráskam. Mnohé sú taktiež nekomedogénne - neupchávajú póry. 

Problém sa môže dostaviť , ak večer pleť od mejkapu dôkladne neočistíme. Počas noci sa pleť obnovuje, regeneruje a "zje"všetko, čo jej večer dáme, tzn. zmes nečistôt, potu a mazu. Tiež je dôležité vybrať si mejkap vhodný na daný typ pleti, v ideálnom prípade bez alkoholu.

KOZMETIKA JE NÁVYKOVÁ

Iste ste už počuli podobnú vetu: „Keď začnem už teraz používať účinnú kozmetiku a pleť si na ňu zvykne, čo budem používať, keď budem mať päťdesiat?“

Naše telo žije  z  vody,  potravy, vitamínov a minerálov. Ak mu to nedáme, odzrkadlí sa to na našom zdraví. Takto funguje aj naša pleť. Preto kozmetika nie priamo, ale v istom slova zmysle návyková je. Musíme sa o ňu starať stále, v každom veku. Inak to nefunguje. Avšak v každom veku či stave pleti je potrebné prípravky vyberať rozumne. 

autor: Lucia Ďurčeková

foto: dollar photo club

Reklama

Video