Využite jeseň ako ozdravné kúpele pre svoju pokožku

Využite jeseň ako ozdravné kúpele pre svoju pokožku. Aby mala viac vlahy aj priestoru na regeneráciu, musíte jej trochu dopomôcť. Pamätajte, ako sa budete o svoju kožu starať na jeseň, tak sa vám odmení v zime.  

Čo spôsobilo teplé počasie našej pleti?

Letné obdobie, ktoré je časom dovoleniek a oddychu, našu pleť veľmi zaťažuje. Hodiny strávené na ostrom slnku, v chlórovanej vode v bazénoch, v klimatizovaných priestoroch, nám dávajú poriadne zabrať. "Pokožku to vysušuje, je drsnejšia, citlivejšia a najmä stresovaná dehydratáciou. Ak je prostredníctvom rôznych vonkajších, ale aj vnútorných vplyvov oslabená, je omnoho viac náchylnejšia aj na tvorbu pigmentových škvŕn, vrások či jemných rozšírených cievok na tvári. Preto by sme práve po lete mali dopriať našej pokožke regeneráciu a starostlivosť navyše," upozorňuje dermatologička MUDr. Adriana Tomeková.

Bohužiaľ, je krutou realitou, že s pribúdajúcimi rokmi sa koža regeneruje stále pomalšie. Preto je nevyhnutné pravidelne ju zásobovať potrebnými vyživujúcimi a hydratačnými látkami, vitamínmi a špeciálnymi ošetreniami, ktoré regenerácii vedia aktívne dopomôcť. Pokožke vrátite tú správnu "iskru" prostredníctvom domácej starostlivosti, ale aj špeciálnej, ktorú zase poskytuje dermatologická klinika. "Práve po lete, teda na jeseň a v zime, je ideálny čas na riešenie vzniknutých problémov s pokožkou, ale aj na jej skrášľovanie,“ povedala odborníčka.

Ideálne obdobie na zákroky

Po lete by nikto nemal zabudnúť aj na kontrolu pokožky na celom tele a venovať tak zvýšenú pozornosť znamienkam. Akékoľvek spozorované zmeny treba konzultovať s lekárom, aby sa na to pozrel. Jesenné a zimné obdobie sú ideálne na zákroky, ak sa chcete zbaviť vzniknutej hyperpigmentácie, rozšírených cievok, výrastkov, alebo chcete podstúpiť ošetrenia laserom.

Ako sa starať o pleť?

„Každý, kto sa o svoju pleť pravidelne stará, vie, že alfou a omegou je jej čistenie a následná starostlivosť. Pre zachovanie krásnej a zdravej pleti je veľmi dôležité najmä hĺbkové čistenie, ktoré je jedným zo základných ošetrení, pomáhajúce udržiavať ju zdravú, sviežu a v ideálnej kondícii. Hlavnou úlohou čistenia je otvoriť povrch pokožky, prečistiť potné a mazové žľazy a odstrániť odumreté bunky, aby sa výživné látky a vitamíny mohli do dostať do pokožky,“ tvrdí dermatologička.

Na jeseň si už môžeme dovoliť hustejšiu konzistenciu krémov s viacerými výživnými zložkami. Môžete vyskúšať jeden trik. Do svojho denného či nočného krému pridajte kvapku kvalitného panenského olivového alebo mandľového oleja lisovaného za studena. Netreba zabúdať ani na kvalitné séra, ktoré majú vyššiu koncentráciu všetkých vitamínov a výživných látok a na pleťové masky a zábaly, ktoré sú určené na regeneráciu. Ani očné okolie by ste nemali vynechať. Starostlivosť o oči je dobré s pribúdajúcim vekom dopĺňať sérom proti vráskam, ktoré eliminuje jemné ryhy a vrásky okolo citlivej partie očí.

Ošetrenia po lete podľa odborníčky

Dermatologička MUDr. Adriana Tomeková odporúča po lete absolvovať nasledujúce ošetrenia:

Cryomezolift

Ošetrenie Cryomezolift je absolútnou novinkou, ktorú túto jeseň môžete svojej pleti dopriať. Účinkom kombinácie chladu a mezoterapie dochádza k regenerácii pokožky, pleť sa revitalizuje, hydratuje, omladzuje, obnovuje sa pevnosť a vypnutie pokožky, odstraňujú sa pigmentové škvrny. Pôsobením chladu dochádza k odstráneniu rôznych škodlivín a voľných radikálov, ktoré pôsobia na bunky toxicky a urýchľujú starnutie našej pokožky. Lokálny vplyv chladu nielen pokožku prekrvuje, ale povzbudzuje cievny systém, pomáha proti opuchom a zápalom a kožu celkovo regeneruje. Mezolift je technika, pomocou ktorej sa do ošetrovanej oblasti aplikuje bohatá zmes vitamínov, minerálov, stopových prvkov a výživných látok mimoriadne dôležitých pre zdravie a vitalitu našej pleti. Procedúra je určená najmä pre ženy a mužov starších ako 30 rokov. Počas terapie sa eliminujú vrásky a prirodzeným spôsobom sa omladí pokožka. Ošetrenie redukuje aj tmavé pigmentové fľaky, rozšírené póry a tiež jemné jazvičky na tvári. Samotné „cryo“ pokožku chladom prekrví, zbaví ju odumretých buniek, rozžiari pleť a spolu s ICON laserom naštartuje proces tvorby nových kolagénových buniek v pokožke. Pokožka sa tak vypne a výrazne omladí. Vitamíny aplikované sonoforézou pleť vyživia a výrazne hydratujú. Celá terapia je neinvazívna a bezbolestná.

Protistarnúce ošetrenie [C] CollageneHyaluronique™

Dokonalá súhra najmodernejších aktívnych ingrediencií: kolagén, kyselina hyalúronová, elastína H2CR™ komplex pôsobia proti starnutiu efektívne a rýchlo. [C]CollagéneHyaluronique™ predstavuje koncept prispôsobeného ošetrenia pre vašu pleť. Základom je špeciálna diagnostika pleti vykonaná terapeutkou, ktorá určí skutočný vek vašej pokožky. Je to prvé protistarnúce intenzívne ošetrenie, prispôsobené skutočnému veku pokožky. Profesionálne ošetrenie kombinované špeciálnymi technikami spolu s prispôsobenými masážnymi ťahmi pre predĺženie efektivity.

Energizujúce ošetrenie so Sibírskym ženšenom  

Ak pleť príde o svoju energiu, stráca aj svoju žiarivosť. Skôr alebo neskôr sa začnú prejavovať známky jej starnutia. Na základe tohto pozorovania Sothys vyvinul tzv. Fil de vie™ princíp: Doplnenie a ochrana zásob energie z mladosti pre zachovanie žiarivosti a krásy pleti v každom veku.V základnom jadre každej formuly v energizujúcej produktovej rade, kombinuje pokročilý výskum Sothys extrakt zo sibírskeho ženšenu so špecifickými aktívnymi zložkami. Sibírsky ženšen - základ mladosti, nazývaný tiež ako tajná bylinka Rusov, dopĺňa a ochraňuje zásoby energie v pokožke.

Energizujúca intenzívna kúra so sibírskym ženšenom, so špeciálnym postupom a novými masážnymi ťahmi dodáva pokožke silu, rozžiaruje pleť, zosilňuje účinky ďalších kozmetických ošetrení a prípravkov na domáce použitie. Ošetrenie je pre všetky typy pleti, všetky vekové kategórie, po celý rok rovnako pre ženy aj mužov.

Autor: Jana P.

Foto: One dollar photo club

 

 

Reklama

Video