Andrew May - nová spevácka hviezda!

Kto je Andrew May?

Vlastným menom Andrej Mutňanský /27/ pochádza z Dubnice nad Váhom. Mladý talentovaný umelec vystupuje pod menom Andrew May sa čoraz viac dostáva do nášho povedomia. Ak sa o ňom chcete dozvedieť viac, prečítajte si rozhovor, ktorý poskytol špeciálne pre WINK. My sme hrdí, že sme mohli byť i pri natáčaní jeho novej skladby.

Wink: Vieme, že nepochádzaš z muzikantskej rodiny, kto ťa teda viedol k hudbe?

Andrew: Babka mi kupovala hudobné nástroje a odmalička si so mnou pospevovala.:-) Otec vo mne videl futbalistu. Aj som aktívne hral od 3.triedy. V 7. triede ma už hudba zvádzala tak, že som začal komponovať svoje prvé skladby. Na strednej škole som už vedel, že chcem byť spevákom a s futbalom som sa rozlúčil. Navštevoval som ZUŠ, konkrétne spev a klávesy.

Wink: Ako sa začala tvoja spevácka kariéra?

Andrew: Oslovil ma kamarát, ktorý si zakladal kapelu. Členovia sa menili a nakoniec kapela zanikla. Vtedy som sa rozhodol, že budem pokračovať sólo. Naštartovala ma hlavne priateľka. Mal som už doma maličké amatérske štúdio, dokúpil som si nový mikrofón, klavír a začal svoju vlastnú tvorbu, ktorej sa venujem už 4. rok.

Wink: Verejnosť ťa začala vnímať po debute The Way You Love, ktorý bol hraný v rádiách a veľmi úspešný. Texty si skladáš sám?

Andrew: Texty mi píše priateľka Paťka, ja zložím hudobný podklad  a melódiu spevu  a ona text. Máme špecifický systém tvorenia. Veľkou výhodou je, že melódia nie je ovplyvnená textom. Sme zohratá dvojka nielen v partnerskom vzťahu, ale i v pracovnom. Vzájomne sa dopĺňame a podporujeme. Vie, čo práve cítim a to vkladá i do textov.

Wink: Paťka účinkuje i v tvojom novom singli BECAUSE OF YOU. Zahrala si ženu, ktorá ťa zviedla počas svadobnej noci. Ako sa vám natáčali tieto scény?

Andrew: V realite by to bolo veľmi smutné, ale keďže to nebolo naozaj, veľmi sme sa zabávali. Aj keď samotná tvorba videoklipu bola  náročná. Točili sme od 11,00 a končili sme 2,30. I preto si vážim všetkých, ktorí sa na príprave podieľali – hudobný producent Vlado „Randy“ Gnepa, režisér Martin Senčák, text Paťka Pavlíková, herecké obsadenie – Paťka, Natálka a ja. Hudbu som si zložil sám. Veľmi si cením pomoc kamarátov i rodiny, ktorí v klipe tiež účinkovali a trávili s nami hodiny času.

Wink: Singel Because of you sa dostal v priebehu 2 týždňov z novinky na prvé miesto v rádiu Europa 2. Skladba o konci vzťahu a novom začiatku sa rúti nahor a my sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou videoklipu, pretože výsledok skutočne stojí za to. Aké odozvy máš na novú skladbu a klip?

Andrew: Z reakcií sa veľmi teším. Píše mi mnoho ľudí, ktorí mi fandia a klip i skladba sa im veľmi páči. Zdieľajú ju a počúvajú stále dokola. Presne pre tieto chvíle viem, že to, čo robím, má zmysel. Posúva ma to vpred.

Wink: Veľa fanúšikov po vypočutí pesničky ani len netuší, že tento singel patrí Slovákovi. Skôr ťa berú ako zahraničného interpreta. Berieš toto hodnotenie pozitívne?

Andrew: Určite áno, aspoň viem, že úroveň angličtiny a hudobnej produkcie sa pomaly približuje tej zahraničnej, ale určite je to  aj na škodu, keďže ľudia nevedia, že som Slovák.

Wink: Ako dlho si pracoval na tomto singli?

Andrew: Mal som ho v zásuvke 3 roky, skladba prešla mnohými úpravami, kým uzrela svetlo sveta. Myslím, že teraz je ten správny čas, aby ju ľudia počuli.

Wink: Skladba je duet s Mrs. Nobody, ktorú sme iba počuli, ale nevideli. Nakoniec sa v klipe objavila Natália Hatalová, s ktorou tento duet už aj naživo spievaš. Prečo si si vybral práve Natáliu?

Andrew: Skladba bola nahratá a potom sa to trošku skomplikovalo, keďže speváčka, ktorá ju so mnou spievala pôvodne nemôže vystupovať samostatne. Je totiž členkou skupiny. S Natálkou sme sa osobne nepoznali, ale vzájomne sme sa registrovali. Keďže je i herečka, tak to prišlo úplne spontánne. Skladba sa jej veľmi páčila a spolupráca bola na svete.

Wink: Kde ťa môžu tvoji fanúšikovia vidieť a počuť?

Andrew: Koncertujem prevažne v okolí môjho bydliska, ale budem rád, keď sa moje pôsobenie rozšíri po celom Slovensku. Počuť ma môžu v rádiách a dúfam, že i tie budú časom pribúdať.

Wink: Pripravuješ novú pieseň?

Andrew: Môžete sa tešiť na jarný singel, ale momentálne dúfam, že si ľudia zamilujú pieseň Because of you, za ktorú môžu hlasovať na Europe 2.

Wink: Novému singlu želáme veľa úspechov. Keďže WINK podporuje mladých šikovných ľudí, veríme, že spolupráca s týmto talentovaným spevákom bude pokračovať. Už teraz sa tešíme na nový videoklip. Páči sa vám tento singel?

autor: Eva Gajdošová 

Reklama

Video